Aby korzystać z zawartosci forum należy się zarejestrować, można to zrobić za darmo TUTAJ
ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
 Strona Główna forum ZIPPO. Zapalniczki ZIPPO.

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzieci tamtych rodziców...
Autor Wiadomość
Ilicz 

Wysłany: 2011-04-25, 00:03   

Nie wiem czy moge tu pisać... mam 16 lat :P
Ludzie mówią ze komunizm był zły... zobaczcie co nam demokracja przyniosła:
bezstresowe wychowanie, poprawczak albo kurator za bijatyki na boisku szkolnym, o polityce już mówić nie chce, bo w tym temacie nerwy mam bardzo słabe, zwłaszcza jeśli chodzi o smoleńsk :zly: Żywymi ludzmi by sie lepiej zajeli...
Kiedyś człowiek człowiekiem sie bardziej interesował...
Zazdroszcze wam młodości...

erystr 

Allegro: Ery_Str
Data ur.: E ZIPPO VII

Wysłany: 2011-04-25, 02:19   

Poprawczaki były już za czasów komuny bo wujek mojej mamy był dyrektorem jednej takiej placówki.
A co do reszty to nie łudź się - było tak samo jak dzisiaj tylko wtedy nikt tego nie nagłaśniał bo media kreowały polskę jako raj a zachód był "zgniły"...
A co do "bezstresowego" wychowania to pojedyńcze przypadki nie można traktować jako ogółu. To że ktoś po prostu nie umie dobrze wychować dziecka bez jego bicia to wina tylko i wyłącznie rodzica.

Ilicz 

Wysłany: 2011-04-25, 08:57   

Racja, ale w poprawczakach nie siedziało tylko młodych ludzi co teraz. Podejżewam ze w tamtych czasach jezeli dziecko cos przeskrobało to dostawało w 90% paskiem po tyłku. (z tego co mi mowili dziatkowie, sasiedzi, i tata oczywiscie)

max123 

Data ur.: || ZIPPO |

Wysłany: 2011-04-25, 09:00   

Lenin napisał/a:
dziatkowie

któż to ?

erystr 

Allegro: Ery_Str
Data ur.: E ZIPPO VII

Wysłany: 2011-04-25, 10:50   

DziaTkowie to w dawnej Polsce tak mówiono chyba o dzieciach ;-)
Ale mogę się mylić ;-)

Ilicz 

Wysłany: 2011-04-25, 11:11   

cholera przepraszam za błąd... Tróje z dyktand mam nie bez powodu :)

Arthas 

Data ur.: L ZIPPO XI

Wysłany: 2011-04-25, 13:57   

Widzisz oppiz, może i jestem młody, ale największy przełom nastąpił zaraz po moim roczniku i musisz mi uwierzyć na słowo. Bo jak ja szedłem do komunii to jeszcze rower, czy tam zegarek to było coś fajnego, ale już rok, dwa lata po mnie były komputery i elektryczne hulajnogi. Myślę, że każdy kto skończył podstawówkę "na stare" już ma co wspominać, bo teraz jak widzę, że 9 latek omija kałużę choćby miał iść 50 metrów dalej to się załamuję. Bo jeszcze ja z kolegami ( wiadomo w ich wieku) to byśmy szli przez nią szukając najgłębszego punktu. Albo dzisiaj jak wyszliśmy z kolegami na dyngusa, to byliśmy najmłodsi, nie widziałem chyba nikogo z podstawówki, a dawniej to było takich młodych masa i nie z jakimiś plastikowymi "sikawkami", tylko z wiadrami i butelkami.

areks 

Wysłany: 2011-04-27, 18:24   

Arthas napisał/a:
dawniej to było takich młodych masa i nie z jakimiś plastikowymi "sikawkami", tylko z wiadrami i butelkami.

całe szczęście że ten kretyński zwyczaj wymiera :idiota:

VipoV 

Wysłany: 2011-04-27, 18:31   

Kurcze też jestem temu przeciwny. To zwykłe chamstwo wylać kobiecie na głowę wiadro wody- nic więcej. Lany poniedziałek wziąć psikawkę, polać delikatnie dla zachowania tradycji i tyle. Myślę, że każdy będzie wtedy zadowolony. Ja moją prababcię psikałem zawsze w lany poniedziałek perfumami :P miała 100 lat, a resztę osób psikawką.
Co do wiader- jeśli ludzie z wiadrami mają ochotę kogoś zmoczyć do cna, to niech leją siebie nawzajem, co za probelm :looka:

psycho21996 

Allegro: michugrochu
Data ur.: A ZIPPO XII

Wysłany: 2011-04-27, 18:38   

Jest to dobre do pewnego stopnia. Jeżeli młodzież ma troche oleju w głowie, to poleje dziewczynę 'szklanką' wody i idzie szukać następnej. A jak chodzą jacyś idioci ( jeżeli użyłem zbyt wulgarnego słowa, to proszę o jego zedytowanie ) po osiedlu z wiadrami, baniakami, butelkami z wodą, a jak dopadną jakąś dziewczynę to niema już na niej suchej nitki, to przesada. Kilka lat temu ( ze 2, może 3 ) chodzili chłopacy po dworze i nawet grzecznie pytali, czy mogą trochę opryskać wodą moją siostrę albo mamę. I to było spoko. W poniedziałek dorwali jakąś dziewczynę... Wracała calutka mokra. I czy to jest dobre? Czy to się nazywa dobra zabawa?

Jogi 

Allegro: czomon
Data ur.: J ZIPPO III

Wysłany: 2011-04-27, 18:43   

psycho21996 napisał/a:
Czy to się nazywa dobra zabawa?

Nazywa się wandalizmem. U mnie policja dostała kota i spisywali każdego z czymkolwiek mokrym w ręce. I bardzo dobrze.

Człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kiwi.

FokuS 

Data ur.: I ZIPPO X

Wysłany: 2011-04-27, 18:49   

Nie rozumiem czemu się tak oburzacie...

psycho21996 

Allegro: michugrochu
Data ur.: A ZIPPO XII

Wysłany: 2011-04-27, 19:00   

FokuS, my po prostu dyskutujemy. Wyobraź sobie sytuację, że idą sobie 2 dziewczyny. Markowe ciuchy, nowe buty. Wzrost około 160cm, drobnej budowy. Patrzą, a tu nagle wyskakuje 10 chłopaków z wiadrami itp. Wyobrażasz sobie, jaki to jest stres? I to już nie chodzi o ten stres. Telefony w kieszeniach, MP3, dokumenty i inne różne babskie przedmioty. Jak ci idioci zaczynają lać, to już po telefonie, innych sprzętach elektronicznych, dokumentach, a jak dobrze poleją, to ciuchy też do wyrzucenia. Już nie wspomnę o chorobie która jest murowana po takim zajściu.

Arthas 

Data ur.: L ZIPPO XI

Wysłany: 2011-04-27, 19:05   

Znaczy nie chodziło mi o lanie dziewczyn do suchej nitki wiadrami, ale taka zabawa pozwala wyładować emocje. My akurat mieliśmy butelki i psa ( <- nie wiem co on tutaj robi). Jak dziewczyny spotkaliśmy to jak powiedziały " nie" no to zostawiliśmy, ale to że zwyczaj nakazuje, żeby lać dziewczyny nie oznacza że nie mogliśmy sobie zrobić z innymi chłopakami ładnej zadymy ( tylko wodnej, żeby nie było). Ale Jogi też myślę, że lepiej jak Polska młodzież gra na komputerze i szczytem ich możliwości jest pójście do szkoły i z powrotem, chociaż teraz to nawet jak jest 15min spacerkiem to rodzice odwożą. Zaraz nie będzie można piłki do kosza odbijać na chodniku, bo cię spiszą.

FokuS 

Data ur.: I ZIPPO X

Wysłany: 2011-04-27, 19:06   

Ale wychodząc na miasto w lany poniedziałek mogą się domyśleć co je może spotkać, i nie muszą ubierać najnowszych markowych ciuchów, brać ze sobą 5 telefonów, mp3, konsolę itp. Od polania wodą jeszcze chyba nikt nie umarł...

Odpowiedz do tematu