Aby korzystać z zawartosci forum należy się zarejestrować, można to zrobić za darmo TUTAJ
ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
 Strona Główna forum ZIPPO. Zapalniczki ZIPPO.

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Fajka.
Autor Wiadomość
mareek 

Wysłany: 2011-05-10, 18:43   

Możliwe, że ja byłbym zainteresowany, zależy od ceny i ilości ;)

Mefistofeles 

Allegro: kelthalas

Wysłany: 2011-05-10, 19:51   

Samuel Gawith Squadron Leader 50g (trochę wypaliłem, ok. 3g, leżał otwarty, więc z wierzchu trochę przysechł, ale w środku wilgotny)
Samuel Gawith Full Flake Virginia 35g (też trochę wypalone, ok. 4g, trochę bardziej wyschła ale nadaje się bez problemu do palenia, zawsze można też zwilżyć)

Całość za, powiedzmy, 60zł, ale możemy się dogadać :)

last.fm

Mefistofeles 

Wysłany: 2011-05-10, 21:59   

Sprawa tytoniu już nieaktualna.

last.fm

Cyntel 

Allegro: cyntelfuga
Data ur.: A ZIPPO V

Wysłany: 2011-05-10, 23:17   

mareek:
Co do odpoczywania fajki, nieważne ile palisz, ogólnie w teorii chodzi o to,że po jakimkolwiek paleniu fajka powinna odpocząć przynajmniej 24 godziny ponieważ drewno w pewien sposób 'pracuje' pod wpływem temperatury i wydzielanych substancji podczas palenia. Dlatego też warto odłożyć ją na te 24 godziny dzięki czemu zawsze będzie palić się smacznie. Ale wiadomo, ile osób to każdy ma swoją teorię wiec jeżeli uważasz, że tak ci pasuje i smakuje to nie widzę przeszkód ;)

Mefistofeles, co takiego się stało, że porzuciłeś fajczenie ? Czy twojego loginu z allegro używałeś/używasz na forum FMS ? Bo tak coś mi się kojarzy.

Mefistofeles 

Wysłany: 2011-05-10, 23:37   

Wiele czynników się na to złożyło. Najpierw brak wystarczającej ilości czasu, by się nacieszyć fajeczką, ale później też przy zmianie stylu życia postanowiłem uwolnić się od wszelakich używek. Nie będę ukrywał, że ciągnęło mnie bardzo do fajki (mimo, ze nie zaciągałem się), a jak nie było czasu na fajkę, to drogi schodziły na papierosa, a tabaczenie na porządku dziennym. Również względy finansowe - stwierdziłem, że bardziej mnie cieszy nowa płyta CD, czy Zippo, albo bilet na koncert. Estetyczne również ;) denerwował mnie ten kapeć w gębie :looka:
Masz rację, używałem na tym forum :) od daaaawna nie wchodziłem tam, choć brać przyjazna bardzo. Ogólnie miałem dość długi okres absencji na forach wszelakich. Na szczęście przy pomocy Mojej Muzy nawróciłem się i znów regularnie odwiedzam Was, brakowało mi tego :)

last.fm

mareek 

Wysłany: 2011-05-11, 12:03   

Teraz będę mógł pozwolić na dłuższy odpoczynek gruszce, a będę bez obaw katował kukurydziankę, całkiem ładnie się prezentuje

Ale nieco zaskoczył mnie nawiert :looka:

Zaraz obadam jak się w niej pali, ale SG commonwealth chyba sobie zostawię do palenia w gruszce, jakoś mi nie pasuje instynktownie latakia do kukurydzy :niepewny:

Cyntel 

Wysłany: 2011-05-11, 14:34   

Ponoć można ten 'nawiert' zabezpieczyć wrzucając bodajże pięciocentówkę, oczywiscie u nas można wrzucić tam grosza czy cokolwiek. Ogólnie kukurydziane łatwo przepalić, więc nastaw się na to, ze starczy ci na mniej paleń, z racji materiału, niż gruszanka :)

Możesz jeszcze spróbować glinianek, nie łapią tak aromatu i ponoć tytoń palony w takich mocniejszy się wydaje.

mareek 

Wysłany: 2011-05-11, 15:08   

Paliłem w niej mac barena 7 seas royal blend z odrobiną no.1. Całkiem przyjemnie smakowało, kukurydzianka rzeczywiście dodała coś od siebie, ale ciężko to określić, trochę słodkie, a mi się skojarzyło z zapachem gotowanej kukurydzy :rotfl:

O patencie z monetą oczywiście słyszałem, ale u mnie nie przejdzie, właśnie przez to, że kołeczek z nawiertem jest nad dnem. Żeby coś wcisnąć na dno, trzeba by ten wystający kawałek obciąć. Ale raczej szkoda zachodu, jak coś się z nią zacznie dziać, to po prostu wymienię na nową :hyhy:

Wieczorem zapalę SG Commonwealth, wtedy się rozpiszę pewnie więcej, nie mogę się już doczekać jak to smakuje.

Taki zwykły zakręcany słoik się nada na trzymanie tytoniu ?

Cyntel 

Wysłany: 2011-05-11, 18:33   

No, zanim ją opalisz, to z pewnoscią będzie zalatywało kukurydzą. proponuje ten ustnik wyjąć i go nieco zeszlifować, aby moneta wlazła pod kątem.

mareek 

Wysłany: 2011-05-11, 22:01   

Raczej nie ma takiej potrzeby, dzięki temu, że nawiert jest nad dnem raczej nie ma ryzyka przepalenia, chyba że bym chciał przepalić celowo : )

A wyciągnąć i tak nie da rady, jest wklejony.
Paliłem w niej już 4 razy i nic złego się nie dzieje. Dobra fajka do palenia bez przesadnego pieszczenia się :cwaniak:

Cyntel 

Wysłany: 2011-05-12, 01:20   

Tak, tylko że zawsze zostaje jakaś niespalona część tytoniu, choć z drugiej strony... to zależy od tytoniu, ale zazwyczaj końcówka jest dla mnie mało smaczna i mega mokra. Zwłaszcza w aromatach. Nie miałem takiego odczucia tylko w przypadku Black Mallory, skiff mixture i FVF... no przy Petersonie Univesity Flake i Irish Oak też nie jest tak źle.

Co z tym Commonwelth Mixture ? Jakie wrażenia z palenia ?

mareek 

Wysłany: 2011-05-12, 16:39   

Właśnie palę 2 raz, nie wiem czy to przez tytoń czy mój brak umiejętności, ale ciężko się go rozpala. Zdecydowanie czuć i w smaku i zapachu, że jest to wędzonka :niepewny:

Mi się to kojarzy z zapachem drewna w lesie, i do tego taki hmm ciężki dymny posmak. Jak najbardziej mi się to podoba, a pewnie z kolejnymi paleniami podejdzie mi jeszcze bardziej : )

No i dużo lepiej się pali w gruszce, tak bardziej dostojnie, we wrzoścu to w ogóle musi być bajka :D

Największy minus, że strasznie mi gaśnie, może następnym razem trochę podsuszę przed nabiciem hmm.

Cyntel 

Wysłany: 2011-05-12, 18:32   

Płatki dosyć mocno trzymają wilgoć, więc warto je podsuszać. A nabijasz snopkiem, czy rozdrabniasz płatek ? Jeżeli CM ci podszedł, to naprawdę polecam Rattray's Black Mallory, w którym poza La i Va są także orientale z tego co pamiętam.

mareek 

Wysłany: 2011-05-12, 20:03   

Commonwealth mam cięty normalnie, ale nie flake ;)

Przy następnych zakupach wezmę też Black Mallory, cena nawet zachęcająca. Chętnie wziąłbym też jakiś aromat z latakią od SG, ale to jeszcze pomyślę. Póki co finanse nie pozwalają :mur:

Cyntel 

Wysłany: 2011-05-12, 21:14   

Fakt, coś mi się popierniczyło ;)
Z 'aromatów' z latakią z czystym sumieniem polecam SG Skiff Mixture. Wspaniały tytoń na ciepłe dni - ta, bodajże cypryjska latakia naprawdę daje orzeźwiające uczucie, jakby chłodzi dym, nie wiem jak to lepiej ująć po prostu nie zobaczysz jak nie spróbujesz :D

A tak btw. zapachu i smaku latakii, wielu porównuje ją spróchniałych podkładów kolejowych xD

Odpowiedz do tematu